Nixie Tube Producer

Výroba a prodej digitronů

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Nixie Tube Producer

Email Tisk PDF

Komerční výroba a prodej digitronů bude spuštěna v průběhu roku 2018 až 2019.


Bude zahájena výroba digitronů v základních třech modelech-velikostech a nebude problém v těchto modelech zhotovit kromě arabských čísel 0 až 9 i znaky latinské abecedy, azbuky a různých jiných speciálních atypických symbolů anebo objemných 3D sestav.

Zatím jsem omezen počtem 40 samostatných znaků v sestavě na průměru baňky 40 mm plus 1 vývod na anodu systému a to obsáhne s rezervou celou latinskou abecedu včetně diakritiky (háčky, čárky, kroužky a tečky). Připravuji výrobu i miniaturních digitronů s výškou do 20 mm a průměrem do 10 mm, kde zatím ale nejsem schopen použít více než 20 znaků a tak připadá v úvahu pouze použití arabských číslic. V počátečním čase výroby budou zatím standartně v nabídce digitrony od průměru 50 mm, v maximálním rozměru jsem zatím technicky omezen do průměru baňky 150 mm s výškou baňky maximálně 450 mm a výškou znaků 400 mm. Samozřejmě bude v nabídce jako standard také rozměrově stejný a doposud největší digitron Rodan CD47/GR-414 a nebude vůbec problém tento digitron velikostně zvětšit a udělat digitron s průměrem baňky třeba 150 mm, výškou baňky 450 mm a výškou znaků 400 mm a tento můj obří model společně s původním a z mého pohledu miniaturním digitronem CD47 bude patřit také do standardní nabídky a s maximálním rozměrem půjdu až na hranice možností a to se bude týkat i miniaturních modelů. U všech modelů od průměru baňky 30 mm bude samozřejmostí hladký a zakulacený vršek baňky bez bradavky, čerpací zátav bude proveden vždy na spodní části u drátových vývodů. Dále bude na přání u všech těchto rozměrových modelů možnost volby barvy výboje v plynu s ohledem na přijatelnou velikost napájecího napětí, které je běžně používané v digitronech: oranžová, fialovomodrá, šafránová a bílá. Dále vylaďuji a testuji technologii a přípravek na výrobu průhledných skleněných patic s vývody jako u novalových elektronek a tento způsob provedení napájecích vývodů bude také ze strany zákazníka jako volitelný standard a bude možné si vybrat mezi skleněnou paticí anebo paticí z plastu anebo kovu a to bez rozdílu v ceně.

Dále jsem nedávno také dokončil vývoj a testování posledního článku výrobního řetězce, a tím jsou getry. Ve svých digitronech budu používat pouze getry své vlastní konstrukce a podle vlastních receptur s minimálním obsahem Hg společně s práškovými kovy pohlcujícími nežádoucí plyny a udržující vakuum systému během celé životnosti digitronu.

Tento projekt jsem začal plánovat už v roce 2003 hned po složení závěrečné zkoušky na SPŠ Elektrotechnické ve Varnsdorfu, kde jsem si při zaměstnání jako externí student rozšířil své znalosti v elektrotechnickém oboru. Pro velkou zaneprázdněnost kolem mé živnosti zednictví nebyl ale absolutně čas se tomuto projektu věnovat a stále jsem to odkládal. Nakonec mě ale přinutila shoda událostí která nedávno nastala, abych se tomuto projektu opět začal věnovat a abych ho už konečně dotáhl do konce a rozhodl jsem se učinit i zásadní rozhodnutí ve svém životě a v práci abych měl na rozjezd projektu dostatek času. Musel jsem tedy pozastavit svou živnost a nastoupit do práce abych měl volné víkendy a po práci hlavně čistou hlavu bez podnikatelských starostí a abych se projektu mohl věnovat naplno, protože jako živnostník bych na to absolutně neměl čas při mém pracovním vytížení sedm dní v týdnu být v práci a to i o svátcích.

Děkuji všem za návštěvu těchto stránek.

Níže v diskuzi je možné se ptát na věci které Vás zajímají, komunikuji pouze v Češtině, Slovenštině a v Ruštině a na ostatní jazyky nereaguji. Anglicky a jinak mluvící zájemci mohou svůj dotaz přeložit pomocí překladače Google do ČJ a bude jim v diskuzi odpovězeno v Češtině. Pro komunikaci tedy preferuji Češtinu anebo univerzální celosvětový jazyk Ruštinu, na vložené dotazy v AJ a v jiných jazycích nebudu reagovat.

 

 
Komentáře (5)
Pro Jaroslav Bezděk-ČR
5 Neděle, 06 Květen 2018 16:52
Správce vebu a autor projektu
Dobrý den,
Váš požadavek beru na vědomí a dám Vám vědět až to bude aktuální, zatím budu rok vyrábět na sklad a potom to dám do prodeje. Prvních 6 kusů CD47 půjde zdarma kamarádovi z ČVUT jako učební pomůcka, dalších 6 kusů už bude určeno k prodeji.
Zatím zdravím a děkuji za zájem o můj připravovaný výrobek.
Digitrony Rodan CD47
4 Neděle, 15 Duben 2018 19:09
Jaroslav Bezděk-ČR
Zdravím Vás pane, rezervuji si závazně s předstihem prvních šest kusů digitronů rodan CD47, hned až rozběhnete výrobu tak mi prosím dejte vědět na můj email (em11@email.cz), budu dělat hodiny s obřími digitrony a originál rodanu se vůbec nedá sehnat za rozumné peníze, jsem rád že tyto obří digitrony budou dostupné za příznivou cenu. Bude možné se takto dohodnout? Odpověď prosím na uvedený email. Předem děkuji a držím palce.
digitrony
3 Pátek, 16 Březen 2018 20:25
Marek
Dobry den, vidim ze plan celkom smely, akurat vcera som pozeral video s vyrobou u Farneho https://youtu.be/wxL4ElboiuA
A nie je to sranda.. chce to vela zrucnosti a celkom slusne vybavenie.. Neviem teda ako sa vyrabaju cisla a ako ta mriezka? Ale som rad ze bude viac vyrobcov.
Drzim palce.
Marek

Odpověď autora projektu a stránek (27.3.2018):
Také Vás zdravím, problematika výroby není tak náročná jak se na první pohled zdá a vybavení je běžně dostupné komerčně a i výrobou svépomocí, ale to není podstatné, já do toho jdu nezbrkle a s rozumem a první výrobek bude kopie Rodanu CD47. Jinak čísla u Z568 se leptají a to se týká i mřížek anody. Rodan má anodu vysekávanou a čísla tvarovaná z drátu. Jinak to video a veškerá jeho další videa znám, díky tomu jsem se také rozhoupal a začal na svém projektu aktivně pracovat, digitrony jsem měl v plánu už v roce 2003 ale furt na to nebyl čas.
Co se týká výroby, tak konkurence je nutná, ta alespoň upraví ceny, přinutí výrobce vyrábět více druhů a když nás bude víc (a to bych si moc přál aby se připojila i Čína), tak bude opět digitronů nadbytek a za pakatel. Já to chci vyrábět pouze jako přivýdělek za výrobní náklady plus nějaký opravdu minimální zisk za práci plus poplatky státu. Můj digitron Z568 bude stát maximálně 2000,- Kč a to se mi ještě zdá drahé, protože výrobní náklady (materiál a energie) jsem vypočítal na částku cca 450,- Kč za 1 kus, možná až se výroba rozjede, cenu srazím ještě mnohem níž a budu se tomu věnovat naplno. Už teď ale vím, že Rodan CD47 nebude stát více než 3000,- Kč a to jsem měl původně představu o ceně kolem 4000,- Kč za kus, jak jsem ale vše prokalkuloval, tak ty ceny odhadem byli hodně nadsazené.
Děkuji Vám za podporu a za ty palce a zdravím, J.Plavec, Jiříkov, ČR.
Re: Miluji obří digitrony
2 Neděle, 16 Červenec 2017 15:51
Správce webu

Také Vás zdravím, ceníky ještě nemám úplně stanovené a pracuji na tom. Budu to vyrábět zatím pouze při zaměstnání na ŽL jako vedlejší činnost a cena bude taková, aby to zaplatilo výrobní náklady a aby nějaká symbolická částka zbyla jako odměna za odvedenou práci a pokud se výroba rozjede a bude dost poptávek-objednávek, tak výrobu digitronů rozjedu ve velkém na ŽL jako hlavní činnost a výrobě se budu věnovat naplno. Mohu ale už teď napsat, že kopie digitronu Rodan CD47 bude stát zhruba 4000,-Kč a jeho dvojnásobně větší velikost bude stát cca 5000,-Kč. Kopie digitronu Z568M bude stát asi 2500,-Kč a menší modely digitronů (menší než Z568M) už budou cenově ještě znatelně níže a od průměru 30 mm do průměru 10 mm bude cena za kus v rozsahu od 2000,-Kč do 500,-Kč, ceny budou samozřejmě konečné pokud se nestanu plátcem DPH, nebudeme ale předbíhat a uvidíme jak to výhledově s projektem dopadne. Vydržte, pracuji na tom a až bude něco nového tak to bude na mém webu ihned uveřejněné. Co se týká kontaktů, tak zatím žádné oficiální kontakty zde uveřejňovat nebudu z důvodu oddálení spamu (mám už ale založený kontaktní email s doménou NixieProducer.com), uveřejnění oficiálních kontaktů provedu až zahájím výrobu a to budou uveřejněny i veškeré zákonem dané a povinné informace a zatím jediná možná forma komunikace je tato diskuze anebo přes můj provizorní a pro spamery určený email, který jednou týdně čtu a mažu bez přečtení veškeré nevyžádané zprávy s nabídkou nesmyslů, email je jirkafilipov@spoluzaci.cz.


Mějte se a děkuji za zájem o mé stránky.

Miluji obří digitrony
1 Neděle, 16 Červenec 2017 12:13
Petr z Čech
Zdavím Vás, už se těším na ty obří digitrony, máte už představu kolik to bude stát? Máte už stanovené ceníky a jaký je na Vás kontakt? Držím palce a stránky si dávám do záložek.

Přidejte svůj komentář

Vaše jméno:
Titulek:
Komentář (zde můžete používat HTML tagy):