Nixie Tube Manufacturer

Výroba a prodej digitronů

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Hlavní stránka Autogen a bezproblémové plnění lahví
Autogen a bezproblémové plnění lahví
Email Tisk PDF

Docela dlouho jsem sháněl pro svůj projekt technické plyny a jejich bezproblémovou výměnu a plnění a po poptávce od českých dodavatelů (firmy nebudu jmenovat, jistě víte o koho jde) jsem obdržel nabídky za cenu pronájmu láhví plus výměna. Nabídka smlouvy byla takováto:

*Pronájem jedné láhve s jakýmkoliv objemem = 3800,- za rok bez DPH

*Výměna láhví za plné maximálně do týdne za cenu stejnou jako u Poláků anebo v Německu

*Smluvní pokuta pokud nebudu měnit láhve minimálně třikrát za kalendářní rok

To vše na základě podepsané smlouvy, je to nehorázně nevyhovující a předražená nabídka do které jsem se samozřejmě nenechal nalákat a proto jsem začal aktivně pracovat na vyřešení této problematiky-viz dále.

Proč v Německu, Polsku a jinde v EU je možné provádět výměnu technických plynů do vlastních láhví stejně jako u nás Čechách PB a u nás to nejde, respektive jde to jen s PB? To už je teď ale jedno, problematiku jsem vyřešil a je mou povinností se o toto podělit s ostatními a věřím, že toto téma si své zájemce najde. V mém okolí je několik živnostníků v oboru topenář, plynař a zámečník mající také autogen, mají vlastní láhve koupené také na www.tlakovelahve.eu a mění v Německém Ebersbachu a to je dobře, proč krmit nějaké vychcánky u nás v Čechách za pronájem když to jde vyřešit jednodušeji a levněji? Objem 20litrů je ideální a plně dostačující kompromis který se nechá převážet autem v kufru, je zbytečné vlastnit velké láhve. Autogenem doma a přátelům vařím vše od hliníku až po ocel a i když vlastním elektrickou svářečku, raději vytáhnu autogen na práce venku než abych tahal kabely a trafosvářečku anebo céóčko. Provoz autogenu prostě vychází levněji (i když jsem si to dlouho nechtěl přiznat) a je to pohodlnější a svaříte tím úplně všechno.

Momentálně vlastním 2 acetylenové láhve 20l, 2 kyslíkvé lahve 20l a 2 lahve 20l s Argonem. Lahve jsem si objednal naplněné na stránkách www.tlakovelahve.eu na dobírku a vše mi přišlo až domů do týdne českým přepravcem, platil jsem v českých korunách a bez dalších nesmyslných příplatků za ADR a mýtné. Ze stránek www.tlakovelahve.eu Vám přijde jakýkoliv plyn až domů poštou, není nutné osobní vyzvednutí a ceny jsou bezkonkurenční.

U nás v Čechách je plno překupníků a obchodníků nabízející Výhodně (ano, výhodně pouze pro ně) tlakové lahve a plyny, ale je to od nich předražené a ještě píší, že to nelze zaslat přepravcem. Jejich cena za prázdnou lahev je stejná jako v Polsku za stejnou a naplněnou lahev. Polský prodejce Vám pošle poštou i Acetylen. Nekupujte tedy plyny a tlakové lahve od Českých překupníků, mají to předražené.

Lahve dnes již měním výměnou na počkání v Německu v Ebersbachu, adresa prodejny je zde: Fachhandel für Schweißtechnik Armin Bensch, Lange Str. 21, 02730 Ebersbach-Neugersdorf, Německo, tady je jejich web: http://www.schweisstechnik-bensch.de , od mého bydliště to mám necelé 4 km. V Německu je možné si i pronajmout lahev s plynem, platba se řeší zálohou předem a při vrácení zaplatíte pouze spotřebovaný plyn. Spotřebované množství plynu se ověřuje vážením a manometrem. Cena acetylenu 20l výměnou byla v září 2018 45,- Euro a kyslík 20l 38,- Euro včetně Německé 19 procentní DPH. Prošlá revize při výměně prázdných láhví za plné se vůbec neřeší a při výměně se platnost revize lahví vůbec nekontroluje, vrátíte prostě prázdnou láhev, zaplatíte náplň a jedete domů s plnou lahví. Revize už je zakalkulovaná v ceně plynů a funguje to stejně jako u nás s PB.

V Německu je pouze menší ale řešitelný problém se závitem ventilu Kyslíku, Argonu a CO2. U nás a i na www.tlakovelahve.com mají tyto láhve závit W21.8 x 1/14 a Němci mají závit G3/4RH. Acetylen je všude stejný na třmen. Láhev z Polska se závitem W21.8 x 1/14 jsem normálně v Německu na počkání vyměnil za plnou se závitem G3/4RH a ani to nikdo nekontroloval, byla nasazená hlavice. Pro provoz autogenu s německým kyslíkem jsem si ovšem musel pořídit mosaznou redukci s parametry W21.8 x 1/14 vnější/G3/4RH vnitřní. Další možnost výměny bez problémů je také v Německém Hornbachu v Drážďanech anebo na objednávku v kterémkoliv Německém OBI, párkrát jsem v OBI viděl skladem Acetylen, Kyslík a další lahve s plyny. Dále je možné realizovat výměnu samozřejmě také u poláků na stránkách www.tlakovelahve.eu, musíte se ale domluvit že Vám přivezou plné láhve a Vy jim dáte prázdné láhve, zaplatíte jen dopravu cca 300,-kč plus náplně a máte to doma výměnou hezky z pohodlí domova, není s tím vůbec žádný problém, osobní výměna v Polsku je také možná a funguje na počkání bez nějakých problémů.

Věřím, že tyto informace budou užitečné a že pomohou i ostatním vyřešit problém kolem technických plynů a tlakových nádob.